Wyróżnienie podczas IV Ogólnopolskiej Sesji Studenckich Kół Naukowych 05.12.2018 19:12

W dniach 23 - 24 listopada 2018 roku, studenci działający w kole naukowym „alpha-Reaktywni”,   uczestniczyli w IV Ogólnopolskiej Sesji Studenckich Kół Naukowych organizowanej przez Dział ds. studenckich Zachodniopolskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie wraz z Parlamentem Studentów ZUT oraz Pełnomocnikiem Rektora ds. studenckiego ruchu naukowego. Była to jednocześnie jubileuszowa X Uczelniana Sesja SKN.

Patronat honorowy nad Sesją objęli: JM Rektor ZUT, dr hab. inż. Jacek Wróbel, prof. nadzw. i Prorektor ds. Studenckich dr hab. Arkadiusz Terman.

Sesja została podzielona na sześć bloków tematycznych: blok architektury i budownictwa, blok chemiczny, blok ekonomiczny, blok roślinno-przyrodniczy, blok techniczny oraz blok zwierzęcy.

Do bloku chemicznego zostały zgłoszone następujące prace:

1. Klaudia Kubowicz, Natalia Stankiewicz, „Badania właściwości mechanicznych oraz fizykochemicznych lekkich toreb z tworzywa sztucznego”
  2. Kuba Bomba, Dorota Skowrońska, Michalina Rodzoch, „Synteza i ocena właściwości poliestrów otrzymanych z udziałem ksylitolu”
  3. Daria​​ ​​Baranowska,​​ ​​Anna​​ ​​Dymerska,​​ ​​Katarzyna​​ ​​Patalas,​​ ​​Beata​​ ​​Sokołowska, “Badanie właściwości fizykochemicznych kauczuku naturalnego gatunku Ribbedd Smoked Sheets - RSS”

Wszystkie prezentacje dotyczyły samodzielnie wykonanych przez studentów eksperymentalnych prac badawczych. Jest nam miło poinformować, że student VII semestru studiów na kierunku technologia chemiczna, Pan Kuba Bomba, prezentujący pracę na temat „Syntezy i oceny właściwości poliestrów otrzymanych z udziałem ksylitolu” otrzymał wyróżnienie.

Serdecznie gratulujemy!

IMG_20181123_142357.jpg