Wyróżnienie w konkursie „Eureka!” 22.06.2015 18:46

Miło nam poinformować, że w konkursie „Eureka! DGP – odkrywamy polskie wynalazki” kapituła konkursu wyróżniła wynalazek zespołu Instytutu Polimerów ZUT w Szczecinie: "Sposób otrzymywania biodegradowalnej folii i biodegradowalna folia", opracowany przez zespół w składzie: dr inż. Katarzyna Wilpiszewska, prof. Tadeusz Spychaj i mgr Adrian K. Antosik (edukacja.dziennik.pl/eureka-dgp/wynalazki/artykuly/480416,sposob-otrzymywania-biodegradowalnej-folii-i-biodegradowalna-folia.html).

Do konkursu zgłoszonych zostało 80 wynalazków z 17 uczelni i 13 instytutów badawczych,
w różnych dziedzinach nauki, np.: mechanika, chemia, fizyka, materiałoznawstwo czy rolnictwo. Zwycięzcą konkursu został zespół z Uniwersytetu Jagiellońskiego z wynalazkiem pozwalającym na tanią i szybką diagnostykę sepsy.