Kolejny krok w badaniach nad opracowaniem biodegradowalnych podłoży dla medycyny regeneracyjnej serca 12.10.2017 20:50

Sukcesem zakończył się kolejny etap prac badawczych nad opracowywaniem biodegradowalnych podłoży dla medycyny regeneracyjnej serca. Prace te realizowane są w ramach projektu HARMONIA finansowanego przez Narodowe Centrum Nauki (grant UMO-2014/14/M/ST8/00610) we współpracy z Prof. Danielem H. Wagnerem z Weizmann Institute of Science (Izreal), z prof. Joachimem Kohnem The New Jersey Centre for Biomaterials (NJ, USA) i z Prof. Judit E. Puskas z University of Akron (OH, USA). Opracowano bowiem w pełni trójwymiarowe rusztowania (skafoldy) z biodegradowalnych kopolimerów, wytwarzanych z wykorzystaniem nietoksycznych monomerów i enzymów jako katalizatorów. Strukturę 3D uzyskano dzięki helikalnie skręconym nano- i  mikrowłóknom, stanowiącym idealne podłoże do rozwoju komórek kardiomiocytów.

szczecin.tvp.pl/34372726/rewolucyjna-metoda-w-leczeniu-serca

panorama.tvp.pl/34688927/nowatorska-metoda-leczenia-zawalowcow